Jdi na obsah Jdi na menu
 


12.6.2009 A tak to dopadá dycky: jeden příspěvek jedna velká nuda, další - jeden velkej adrenalin. Po večeři u Inda jsem myslela, že prasknu. Můj malý žaludeček nemohl pojmout tolik chodů, i když jsem nepozřela všechny, protože některé byli velmi velmi (kupodivu) nechutné. Den poté jsem vařila s Číňankou, bohužel doteď nevím, co to velké duté zelené bylo. Ale úspěšně jsem vytáhla z té směsi čili papričky, takže se to dalo sníst :-) Nevím jestli si takový adrenalinový stavy ordinuju sama, ale po dnech "co počká to neuteče" jsem ve fázi, pokud dnes neodevzdám (tak se sice nic nestane), ale chtělo by to něco relevantního odevzdat :-))) Ono by to tak nehořelo, kdybych se nenechala ukecat na výlet na sever. Moc informací nemám, jenom že potřebuji spacák, boty do vody a že se budeme brodit mořem asi 10 kilometrů na ostrov. Takže pokud se nezabořim do blátíčka, tak můžete očekávat další příspěvek příští týden.

 

9.6.2009 Připadám si jak ten nejlenivější tvor na světě. Nic se mi nechce, nic mě nebaví, čím to je? Myslím, že to je tím, že skončila škola, a už se jen tak flákám s projektama, do kterých se mi teda vůbec nechce koukat. Včera holky slovenský vařily bryndzové halušky, výborný, dnes mě Ind pozval na večeři, tak uvidíme, co mě bude pálit dřív :-) Rodinka si teď válí šunečky ve Španělsku, tak snad tam mají lepší počásko než já tady ten aprílek - sluníčko, déšť a pořád dokola. Juknu na poslední díl Ulice a snad se pak donutím k něčemu podstatnému :-)

 

7.6.2009 Mám se fajn, a doufám, že konečně pojedu na výlet :-) Jups, Zuzáč na výlet jel, ale do Naardenu, navštívit J.A.Komenského se nám nepodařilo :-( Zkejsli jsme v Ede, kde jsme nemohli najít centrum a pak obíhali obchůdky a nakupovali. V neděli jsem se donutila vyrazit na bazén, wow super. Unavená jako mimino :-)

 

1.6. První den posledního studijního měsíce :-) Naštěstí je v holandsku státní svátek (Bílé pondělí, víc konkrétního netušim), tak i dnes budu pokračovat v tvorbě mého návrhu. Tak hezký den, a doufám, že mi konečně taky něco napíšete do diskuse :-)

 

 29.5.2009 Zkouška zdá se býti za mnou, doufám, že za to moje úsilí bude výsledek kladný. V pátek se konala další barbeque na Zuzáčově zahrádce na Haarwegu, tož lidi se scházeli jak švábi na pivo a nějak podezřele brzo zdrhli :-( Kolem jedné už jsem uklízela a ve tři ještě skočila do klubu na mrkačku. Celý víkend bylo náááádherný počasí, takže už i chytám při tom učení venku barvičku :-) V sobotu večer tajvanský kámoš vařil pro naši ACT grupu, tak jsme se nadlábli a když jsem přijela domu, tak jsem měla hlad :-))) V neděli jsem zjistila, že mám odevzdat návrh mé diplomové práce, ale protože ještě nemám téma, musím organizátorům letní školy něco nakecat a rychle něco spíchnout. Taky jsem zjistila, že v pátek je další zkouška (teda jenom test), takže tento týden mám co dělat. A to jsem nevyjmenovala všechno :-)))

 

28.5.2009 Lidi, co to v Čechách proboha provádíte??? Nechápu, že si to Jirka nechá líbit, bo stejně ho volit nebudu :-) Teď už ne. I když já vlastně k volbám ani nejdu :-)

 

 27.5.2009 Den předem přišlo oznámení, že ve středu přijede do Wageningenu na návštěvu královna Beatrix, prezidentka Čile a princezna Fátima. Škola byla obehnaná zátarasy, ale jako studentka jsem byla dovnitř vpuštěna. Tu a tam se delegace mihla, tu a tam jsem ji zahlídla.

 

Jak týden za týdnem utíká, plány se mění na základě nových nápadů. Už je jisté, že v Holandsku přes prázdniny zůstanu. Plán sosat v létě české pifko se nezdařil. Ale prvotní nápad strávit nějakej pátek na řeckém území je na dobré cestě :-))) Na tématu mé diplomky se nic nezměnilo, akorát měním lokál (tedy místo). Ono teda ještě ani není jasné, o čom přesně budu psát, ale hlavně že už mám dojednané místo,..... wow a teď to přijde: na krásném kosmopolitním maličkém ostrůvku v Egejském moři, Mykonos (to nieje žiaden český valal!!!). Při prvním vyhledávání informací jsem zoufale jukala na obrazovku, zda nedostatek informací je pro mne problém nebo výzva. V dalších dnech jsem narazila na pár vědeckých článků, takže už se dostávám do obrazu. Z rychlého rozhodnutí doufám, že vznikne dokonalá diplomová práce (jelikož návrh na letní školu musím odevzdat k 1.6.). Nemám ještě ani jedno slovo, ale pod pojmem "dokonalá" si představuju získávat data na ostrově plném mladých lidí, který pařej, bavěj se, a já budu mezi nima (nehledě na plné ruce dotazníků). Božka, to je ale dokonalej plán!!!

 

25.5.2009 Ve večerních hodinách se konala krátká 2hodinová diskuse na téma Budoucnost Evropy za přítomnosti českého velvyslance v Holandsku, Petra Mareše. Francouzská invaze přesáhla počet českých studentů. Všeobecné plkání a krásná story od bývalého velvyslance EU na závěr nám zpříjemnila pondělní večer.

 

24.5.2009 Včera byla super česko-slovenská párty (+ ti, co česky nemluvili, ale brzo se naučili). Zajímavé na tom bylo, jak se tam Zuzáč nakonec dostal, bo jsem čekala na jiné křižovatce, bez mobilu, bez zapalovače, a najednou začlo pršet. Takže po hodině, mokrá jsem dorazila na párty, která se konala asi 200 metrů ode mne :-))) Sem to rúra :-) Dnešní neděle, krásný slunečný den, tak jsem se venku učila a opalovala. Přismahla jsem si jednu ruku, tak příště musím dosmahnout druhou :-) A další pracovní týden před sebou, po 4 dnech volna. Ve čtvrtek zkouška, na kterou drtím, ale nevím proč si nic nepamatuju :-((( Zítra je poslední přednáška z Inovací, poté již jen 6 meetingů z Food Ethics (tj 3 hod.týdně), random meetingy na projekty, tzn. že vysedávání ve školní lavici se chýlí ke konci, k úplnému konci, rok je v čudu, 20 let sezení ve školní lavici je u konce,... přepadla mne trochu nostalgie :-)

 

23.5.2009 Dva dny čtení vědeckých článků, to dá rozum, že se člověk musí jít od takových ptákovin odreagovat. Evinka robila šuľance, perfektná párty, so super česko-slovenskou partijou :-) Kamarád nedorazil, tak jsem s ním šla poté zapařit ještě do klubu, a moje předsevzetí nedorazit zase ráno v 6 se vyplnilo, bo jsem dorazila v půl šesté :-) Ale super, páč jsem poznala další super lidičky. Vzhledem k tomu, jaké řeči jsme během dnešního večera vedli si jenom říkám, kam ten dnešní svět spěje :-((( Tak vám přeju krásný víkend, Zuzáč jde asi po roce nakupovat :-))) Foto ze šuľání šúľancov :-)))

 

21.5.2009 Včerejší exkurze do jedné ze šesti aukcí květin v Holandsku (Naaldwijk) byla fakt nářez. 18 milionů květin projede aukčními síněmi (na jedné aukci) během dopoledních hodin, odkud se již pak transportují do celého světa. V obrovské hale byli všemožně barevné kytičky různých druhů, a protože jsme chodili sem a tam neměla jsem možnost usnout, zato pak na jedné prezentaci, u kafíčka, mi hlava klimbala a málem jsem tam usnula. Super exkurze, autobusem dvě hodiny na cestě, 3 hodiny prohlídka a 2 hodiny cesta zpátky, která se prospala vzádu na pětce, a kterou jsem sdílela s francouzskou, která měla ten samý nápad :-) Odpolední mítink se supervisorem byla taky super story, bo jsem mu na všecky jeho otázky jenom odzývala a odpovídaly za mne kolegyně. Probrala jsem se až u praktických příkladů našeho proposalu. Odpoledne jsem zalehla do pelechu, s tím, že se za pár hodinek vzbudím a budu něco relevantního dělat, v noci a v brzkých ranních hodinách jsem zmateně zjistila, že je na našem koridoru nějak rušno, ale spala jsem dál až do dnešního dne odpoledne. Z toho jasně plyne, že pokud člověk nejde jednou vůbec spát, druhý den tomu musí 20 hodin věnovat :-))) Z toho co ve škole děláme jsme zaměstnaný na celé dny a noci, tak jsem dokonce už i přistoupila na myšlenku, že jsem dobře připravená do pracovního procesu, kde mi za menší úsilí než které podáváme ve škole dokonce i zaplatí :-)))

 

20.5.2009 Tak teplický Vilík = so strange name for a simple drink = slivovica s hruškou z konzervy napíchnuté na špejli :-) Ale fakt výborný. Pokud se to mixuje s Becherovkou Lemond, malinovicí a růžovým vínem, konečný efekt je ještě dokonalejší. Budou tři ráno, v pět musím být u školy, odkud je odjezd na exkurzi. Takže si na další dvě hodiny musím vymyslet program a přitom neusnout. Nevím co jsem komu při tomto stavu v okolí Didžngrafu nakecala, ale určitě jsem to nemyslela vážně :-))) Doufám, že při dnešní exkurzi se něco nového dozvím, bo se bojím, že oka neotevřu. Ale co si pamatuju, dnes jsme měli super guest lecture, která byla na jednu stranu velice nudná, páč ta ženská byla na odstřel, ale na druhou stranu se nás snažila přesvědčit o výhodách sustainable tourism v rámci TUI. TUI je .... nevím co přesně, ale zastřešuje tour operátory a další stakeholdery a je jedničkou na trhu. Teď už vím, o čom mi supervisor vyprávěl :-) Slovo "sustainability" slyším alespoň 100 denně, tzn. přeloženo do češtiny "trvale udržitelný rozvoj". Nikoho to netankuje, ale master students jaksi chápou, o čem je řeč :-) Ať si environmentalisti říkají co chtějí, já jako marketingový specialista říkám, že je to "pouze" marketingový tah, který funguje. Vše co je nové, funguje. Vše, co dodává nedotknutelnou přidanou hodnotu se jakýmkoli způsobem zákazníka dotkne. Ale jenom do té doby, dokad to nebudou používat všichni. Na jednu stranu jsem schopná dělat to co ostatní, "follow the leaders", ale na druhou  bych si nejrajši sedla vedle oveček, a užívala si toho bohového života jaký tady v Holandu mají :-) Dnes jsme se učili o technologii dojení mlíka, kdy sama kráva se rozhodne, kdy si dojde k přístroji, na kterém se bez zásahu člověka zbaví mléka. Sem čuměla jako puk. Ale pro dnešek už dost, bo sem napsala dost kravin :-)

 

18.5.2009 Tak nám český kuci moc parády šarády na Eurovision nepředvedli, zato Nora Alexe si tu pouštím pořád dokola :-) Zítra jdu vyzkoušet tajemství teplického Vilíka, poté zkusíme raději něco lahvového v Bunkru a jelikož se ve středu ráno v 5.15 odjíždí na Aukci květin do Aalsmere, vypadá to, že se dostavím přímo z hospy :-))) Příští pondělí si český velvyslanec v Holandsku vyžádal míťas s českými studenty ve Wagu, tož to půjdu očekovat a pozdravit ho :-) Jinak to zas letí jako blázen, zkoušky máme teď posunuté, takže již příští týden mne jedna čeká, ale úspěch je, že mám alespoň již všechny články rozečtené :-) Teď ještě pochopit 100 teorií jak marketing přispívá obchodní strategii a úspěchu :-) Došlo mi, že stejný pakárny jsme se učili loni v Praze na strategickém managementu a tady se ten předmět jmenuje Innovations in Marketing Decision Making. Naivně jsem se těšila na nějaké inovace, a je to opět snůžka plků o diferenciaci a kokreaci a oligopsonech....Tak jukněte na Alexíka ať si spravíte náladu :-)

 

17.5.2009 Malinko prokalený víkendík, v pátek Haarweg party nr. 37, International club do rána, a v sobotu konečně po roce srázek se slovenskými chlapci, noční výlet do Amstrdamu, české hospy a disco :-)

 

12-14.5.2009 Úžasná exkurze na ostrově Texel. Pohoda, ovce, vítr, moře, parádní ubytko, aj program, BBQ, žičko,...V rámci předmětu Sustainable tourism development jsme byli ubytováni v bungalovech, ale představte si vybavenou krásnou rodinnou chatu s 3 pokojema, 2 koupelnama, a obývák spojený s kuchyňkou. A v té koupelně okno Velux (tomu se říká reprezentace). Projeli jsme celý ostrov, měli přednášky od 7 stakeholderů, a tak jsme si udělali obrázek o tom, jak docílit udržitelnosti turismu ve spojení s ochranou přírody. Fakt úplně super výlet. To se prostě ocení, když jsem dlouho nikde na žádném zajímavém ostrově nebyla :-)))

 

11.5.2009 Tulipány mi již vykvetly, barbeque party byla opět povedená, příště už ty hruškovice a fernety nenoste, bo Ind se opil, zítra jupi jej na výlet, tak se moc těším! Škola - sice jsem porušila "Zuzáč´rulezz" a jsem zase v týmu s Francouzskou, ale tahle je fakt milá, hodná, příjemná a pracovitá, zato z Indonésanky mi tečou nervy. Ošahává mne jak mimino a nepracuje zrovna efektivně, pokud by se dalo říct, že vůbec pracuje :-(

 

 

6.5.2009 Kromě jiných dalších radostných událostí, myšlenkových pochodů a realizací jsem se "asi" nejspíše rozhodla zde přes léto zůstat. Jelikož se mi ze Sdružení Český blbý ráj nikdo neozval, budu muset téma nějak přizpůsobit vlastní představě. Což mne na jednu stranu mrzí, protože bych ráda vložila můj potenciál do rodného kraje, na druhou stranu využiju dalších možných příležitostí, které Holandsko ukrývá. Přihlásila jsem se na letní školu, kde budu prezentovat svoje pokroky s diplomovou prací, tudíž mám velkou motivaci s diplomkou hnout. Také jsou v rámci školy naplánované exkurze, což je taky fajn. A hlavně, vy, kteří jste dosud tak neučinili a nenavštívili Zuzáče, máte možnost tak udělat! V plánu je půjčit si loď (bárka) a pojezdit po holandských kanálech, spát/pařit na lodi. Tak kdo je pro, tak ať dojede!!! (www.skyeurope.com, www.wizzair.com)!

 

5.5.2009 Den osvobození v Holandsku. Na Wikipedii píšou, že v tento den se Wageningen stává městem světové pozornosti. Ano, mohu dnešní účastí na festivalu potvrdit. Během roku v centru nepotkáte ani nohu, tím spíš že je to vesnice. V tento den, v roce 1945 byla podepsána dohoda o ukončení druhé světové války v Holandsku. Po přehlídce a ukázce pochodu vojáků, kterou jsem sledovala v televizi (páč byla zima a pršelo) jsme večer s kamarády vyrazili do ulic, kde bylo několik pódií a z každého zněla různá muzika různých kapel. V centru bylo milión lidí, tak jsem tuto akci nazvala LOVE PARADE ala Wageningen. Do LP to opravdu nemělo daleko, protože to byla záležitost pouze jednoho večera, s masou lidí bavících se v ulicích. Na tuhle vesnici to byl fakt hukot :-)

29.4.-3.5.2009 Zuzáč se na pozvání Tondy vydala do Hágu na výlet. Během 4 krásných slunečných dní jsem stihla navštívit pláž, vypít mraky pivek, zavítat do Madurodamu (zahrady plné holandských památek a atrakcí) a také jet do třicet kilometrů vzdáleného Keukenhofu na kole. Zahrada plná tulipánů, kam ročně zavítá přes 800.000 lidí. Tento park je otevřen pouze 2 měsíce v roce, tak si to předstafte, kolik národa se tam sejde, zvlášť v době začátku května, kdy je "nejlepší" čas park navštívit. Byla to fantazie, tolik tulipánů, hrající všemi barvami. Koupila jsem si dva v květináči, tak mi do dvou týdnů snad vykvetou. Ze střeštěného nápadu ještě střeštěnějšího kámoše mne ještě teď bolí prdel, přeci jenom 30 km na kole tam a 10 zpátky (zbytek vlakem načerno), nářez když máte pouze vykopávku, které se nedá ani říkat kolo :-)

 Bohužel se poslední den měsíce dubna, kdy se v Holandsku slaví Queen´s day (den královny) stalo to, co nikdo nečekal. Královna v den oslav vyhlásila smutek, jelikož se jeden psychopat ve městě Apeldoorn, kde zrovna probíhal průvod královské rodiny, snažil na ni zaútočit. Jelikož v Holandsku "prý" "všichni" královnu milují, ochranka zklamala, jelikož ani žádná nebyla. Proto se "atentátník" dostal až do těsné blízkosti, přitom zabil několik lidí a sám následkům zranění podlehl. V Amsterdamu oslavy jely v plném proudu (asi proto, že přijelo slavit spoustu cizinců), zatímco v Hagu se po této události město vyprázdnilo a při naší večerní tour-de-bars v centru nebyla živá duše.

 

28.4.2009 Dnes nám začala pátá, poslední 2měsíční perioda a studiu v Holandu je amen :-)

 

S poslední periodou tu máme tyto předměty:

1. Innovations in marketing decision making

2. Food ethics

3. ACT (2/2) Academic consultancy training (sustainability)

4. Tourism and sustainable development

 

S prvním předmětem se pojedeme podívat na aukci květin a v rámci turismu se jede na 3 denní exkurzi na ostrov Texel. Protože moje diplomka je o turismu, rozhodla jsem se navštěvovat i tento kurz (bez zkoušky). Z výletu jsem nadšená, jelikož v rámci studií social science jsme jeli maximálně do pr.. :-) Jo přesně tam! Po pár dnech totálního lehára, zorganizovaného BBQ (grilovačka), výletu na kopec a okolí, zběsilé jízdě na bruslích, plavání a pletení košíku.. teď mám zase zpátky pracovní nasazení a můžu číst, psát, číst a chodit do školy. Jediné co mi teď tak chybí jsou peníze, ale komu z nás nechybí, že :-) Ve čtvrtek se slaví Queens Day, takže s holkama slovenskýma pojedem do Hágu. A v Hagu asi zůstanu, jelikož mne tam pozval jeden místní Čech Tonda :-) Odtamtud bych se ráda jukla do nedalekého Keukenhofu, což je zahrada milionů tulipánů, kvetoucích pouze 2 měsíce v roce. Velice mne zarazil článek, kde psali, že Keukenhof (kuchyňský dvůr) je jedno z pěti nejatraktivnějších míst v Evropě pro Číňany. To se divím, že je netankuje náš krásný Český ráj. Ale to je asi tak poslední, co bysme tam chtěli vidět, Číňany, že :-)))

 

23.4.2009 Ups, tak už je konečně po zkouškách. Ale vzhledem k mým výkonům se na ně můžu učit znova :-))) Užívám teď lehárka, dalo by se říct, že studuju víc než o study weeku, a to proto, že nemusím. A když něco nemusím, o to víc se mi to chce dělat :-) Tak jsem vám prozradila, jaká strategie na mě funguje :-))) Je úžasný počásko, včera jsem vyrazila po půl roce na brusle, a paráda, objevila jsem krásný zákoutí, které mám přímo za barákem. Příště s sebou vemu foťáček. Takže do neděle volno a pak už jen poslední 5tá perioda a moje holandské studování je u konce. To to ale uteklo. 

 

19.4.2009 Tak a 7 týdnů čtvrté periody je zase v čudu a zkoušky na krku. Jak já to začínám nesnášet. Zjišťuju totiž, že to co se učíme má v podstatě svoji logiku, ale kvůli jazykové bariéře se občas nemůžu dopídit, co daný termín znamená. Mám radost, když mi občas něco docvakne, něco pochopím, ale bohužel to není tak často. Už jsem tak zoufalá, že by měli udělat obor přímo pro blondýny. Dnes se ozval jeden z mých velice chytrých kamarádů, který na jiné holandské univerzitě také nedal pár zkoušek, takže něco na tom asi bude. Ale místo toho, abych tu hledala nějaké důvody proč to nejde, jdu trochu procvičit krátkodobou paměť na zítřejší zkoušku. Tak mi držte palce, a v úterý taky, to mám rovnou dvě :-) A pak hurá nějaká akce, božka jak se těšim :-)

 

14.4.2009 Ve zdraví jsem přežila Velikonoční svátky, tzn. obarvila vajíčka ve šlupkách z 5 kilo cibule, ale nevypadalo to tak úžasně jako od maminky, v pondělí mi přišel v poledne našupat kámoš, takže neuschnu a celkově to bylo fajn, mít aspoň kus českých tradic tady v Holandu. Odpoledne jsem se slunila na pláži u řeky a hustila statistiku. Dnes rvu do hlavy spotřební chování a jestli u toho neusnu tak musím sjet ještě přednášky o smyslovém vnímání :-) Jooo to je tak, když v zimě nevíte co roupama dělat a pak se resty doháněj :-) Ale co, tím, že jsem napoprvé zkoušky nedala tak akorát znamená, že mi víc znalostí zbyde v hlavě (pouze v případě, že čtete bichle znova). Ve všem se musí vidět nějaká výhoda :-))) Teď jsem z fleku vymyslela novou Zuzáčovu teorii, která zní: "Čím víckrát zkoušku zkusíš, tím víc toho umíš". Samozřejmě s limitama, protože už to může hraničit s debilitou :-) Všem těm, kteří se orientují na známky a hodnocení bych chtěla připomenout, že to z vás nedělá děda Vševěda a že "prolejzači" jako já, kam se až dostali :-))) Jedna rada nakonec: nezkoušejte se mne ptát z fleku na marketingovou strategii softwaru :-))))))))

 

11.4.2009 Po včerejší parádní holandské barbeque jsem se pustila do intenzivní přípravy na 3 zkoušky. Vůbec se mi nechce :-(((

 

5.4.2009 Pevně doufám, že taková sluníčková pohoda tu bude do konce mého pobytu :-)

 

3.4.2009 Iniciativa přestává být tady v Holandu iniciativou, pokud vás veškerý navštívený event zklame. V rámci našeho projektu na ACT jsem se vydala navštívit architekta, který navrhuje novou kostku do kampusu. Nakonec se sešel celý realizační tým, bossové z univerzity, učitelé, dva zástupci ze studentské organizace a Zuzáč. Protože byla akce publikována na anglickejch stránkách, tupě jsem se domnívala, že to bude v angličtině. Takže mi hodinku a půl rvala uši holandština, do které mi jeden z bossů překládal :-) Vzal si na mne také kontakt, a při otevření schránky na mě od něho vejral email. Z toho plyne ponaučení, že není nutné nikomu lézt do zadku, pokud něco potřebuješ.

 

1.4.2009 Tyjo, už je duben, a k tomu první, a nikoho se mi nepodařilo nachytat :-) Dlouho jsem neměla tak "happy" day jako dnes. Dala jsem si noc brainstormu a ráno mastila konzultovat téma diplomky. Vytyčila jsem si mé 3 studijní obory s tím, že je chci všechny zkombinovat do jednoho topiku. Po hodinovém záchvatu smíchu s profesorem, jehož chování se nedá jen tak popsat (kožak s chmýřím na hlavě, oblečen do kůže, retko v hubě, nohy na stole) jsme jednotlivými kroky dospěli k závěru, že téma bude stejné jako mé 2 již dříve napsané diplomové práce. Takže to je kombinace sustainability + marketing + tourism (of Bohemian Paradise). Z toho také vyplývá, že budu mít prostor dodělat MSc. v Praze a neprdět tady v Holandu. Další výhoda je, že pokud se začne brzo, a ještě to baví, tak se to také rychle udělá. Čímž odpadá letní válečka sběru dat v Řecku, ale v létě se někam pojede tak i tak. Cíl je již jasnej, jaro 2010 Havana Banana :-)

 

27.3.2009 Letí to tu tak jako by týden byl jenom jeden den. Konečně se mi tu začalo líbit. Příležitosti jsem tu sice zajímavé nenašla, ale když se stará známá parta sejde na pifku, to je jiná než jen cucat vodu. Zažila jsem na vlastní kůži promoce, na jednu stranu bych to taky chtěla mít všecko za sebou, ale na druhou stranu vím, že mne čeká ještě jeden rok vzrůša a pohody. Prostě ti, co narozeni byli ve znamení raka, neměli by žíti v zemích kde krutá zima vládne. Nedělá to dobře na pleť a ani na náladě to nepřidá. Jsem si jistá, že prohnípala jsem tu půl roku, ale tu druhou, tzn. 3 měsíce, si užiju tak, aby celkový pocit z tohoto studia byl na jednotku. My, já, rozhýčkaní jihem, na jih se vrátíme, ale sever tu ještě rozparádíme.

 

23.3.2009 K pátečnímu výčtu všech pozitivních událostí musím přiřadit ještě jednu, tu nejdůležitější. Zuzáč včera dostal geniální nápad. Ten je samozřejmě tajný, protože je hnacím motorem pro mě samotnou. Veškeré své úsilí budu tímto směřovat tak, aby se tento sen uskutečnil. Ani byste nevěřili, jak se daly věci do pohybu. Tato obrovská motivace a nalezení vlastního přesvědčení je do příštích 3 měsíců výzvou, kterou jsem kdy vymyslela. Ono to nebude tak jednoduché, ale pokud něco smysl má, pak se za tím má jít. Rochnit se ve sračkách, pardon, jako tomu bylo doteď, to už nechci nikdy zažít. Trvalo mi půl roku, než jsem v Holandsku zjistila, že ať udělám co udělám, budu stát pořád na jednom místě. A dnes je ten den, co jsem skočila! (maminko, to je jen obrazně řečeno, víš přeci, že bydlím v přízemí)! Veselou náladu vám všem :-)

 

20.3.2009 Pravidelný přísun zlatých tekutin, přesun času ulehávání ke spánku z 5 na 3 hodiny, smích, pohyb a hlavně hodně sluníčka, to vše přispělo k tomu, že už se cítí Zuzáč mnohem, ale mnohem lépe. Z dotazníků chodí zajímavé odpovědi, do vzkazů příjemné hlášky (přitom tam jsou pořád ty samé fotky) a tak nějak celkově je život zase bezva. Krutá realita bohužel nastane v pondělí. Začíná tříměsíční projekt, který končí až koncem června. Uff, ale složení týmu je celkem v klidu, takže to je to nejhlavnější. Foto viz níže je sice z ledna, ale kvůli pomalému přenosu dat publikuji až nyní (majitel fotek bydlí asi 5 m ode mne). Ten večer jsme se docela vyblbli, sice jsme hráli jen blbý karty, ale každým kolem každý přišel na nové pravidlo, takže celkem sranda. Předtím nám čínští kamarádi uvařili, vypadalo a chutnalo to prapodivně, ale přežila jsem.


19.3.2009 Rozběhl se pes od sousedního domu. Byla tma. Procházel pod lampou, když ho Zuzáč zaregistroval. Po chvíli zaregistroval pes Zuzáče. No ten pes se tak lek, že z toho až uskočil do křoví. Vzpamatoval se a odběhl. To by mě zajímalo, co z toho plyne za poučení :-)

 

18.3.2009 Blbá jak malovaný sáně, věděli jste, že Máchovo jezero je pojmenované podle K.H.Máchy? Tak to mi docvaklo při včerejším sledování Všechnopárty, kde jeden z hostů popisoval, jak sledoval Karlovy stopy. Zjistil, že tam kde se Karlík zastavil, tak to byl většinou hrad nebo zámek. A pokud cesta vedla do určitého místa, kde žádná památka nestojí, byl to pivovar. To mě přivedlo k myšlence na moji diplomovou práci. PIVO. Můj oblíbený nápoj, zdravý, lahodný, který se rozplývá na jazyku (občas teda chuť vylepším Kofolou, ale to je zde vedlejší). Jen z toho povídání jsem dostala chuť a lupla dva Amstely :-) A kde jinde než v Čechách by bylo příhodné diplomku psáti??? Dnes jsme měli přednášku, kde hostoval zástupce z IFF (International Flavor & Fragrances). Úkolem bylo namixovat vůni pro mýdlo, které by vonělo po fialkách, pro malajský trh, pro ženy a které by mělo relaxační a osvěžující účinky. Šli jsme na to strategicky (to asi jako všichni ostatní),  uvidíme jaká bude odezva. Jeden výsledek to ale mělo, a to že mě rozbolela hlava :-) Jinak jaro už dorazilo do Holandska, dnes bylo opravdu nádherně, teplíčko sluníčko. To je hned radost něco dělat. Včera jsem rozeslala můj první profesionální dotazník všem, kteří se mnou kdysi měli něco pracovně společného. Je to v rámci předmětu Career development planning a všem, kteří již odpověděli velice děkuji. Feedback ne, že by mne zaskočil, ale některá přiznání mne rozesmála, jiná zase ujistila, že to co si sám člověk nechce přiznat, je pravda. Proto děkuju hlavně za ty kritické odpovědi, na kterých se dá dále pracovat. A o to hlavně šlo!

 

15.3.2009 Tak se vám musím svěřit, na co sem přišla :-) V pátek jsem se po dlouhé době vykopala a zašla na pár pivek. Jedno dvě tři, o množství 0,25 každé. Už když jsem valila zpět na kole ještě do klubu, tak jsem je cítila. To ovšem frčí intuitivně, cestu znám nazpaměť, moc pozornosti v tomto stavu člověk nevěnuje. V klubu to ráno ještě jelo na plné kule a v 7 ulehávajíc do hajan jsem si připadala, jako dybych vypila suda. Nevím z čeho tady to pifko vyrábějí, ale rozhodně už zase dlouho nikam nepudu, páč to je pak prospanej víkendovej bolehlav. Kdyby mi někdo vysvětlil, proč tomu tak je, tak budu ráda :-)

 

10.3.2009 Je to šílenej mazec. Nevím jak to dělám, ale místo předsevzetí, že budu chodit spát před půlnocí, chodím spát kolem páté ráno! Objevila jsem zajímavé stránky www.lazyway.net, to je to co mě popisuje. Konečně je tu důkaz, že z lenosti člověk může udělat svoji silnou stránku :-) Když se totiž zadá úkol takovéto personě, ta najde tu nejjednodušší a nejefektivnější cestu jak úkol pořešit. A tudíž zbyde více času na více atraktivní aktivity :-) Aby to nevyznělo, že moje efektivita je k této teorii a výše popsanému nulová, je to pouze tak, že mám trošku obrácený režim. V noci řádim, přes den chrápu :-) Zítra jedu na exkurzi do TNT, nemám vůbec představu, co tam budeme dělat, ale konečně nějaká aktivita, že :-) Taky mě docela dost vyděsila zpráva, o které jsem si vědoma již déle, že inteligentnější a úspěšnější lidé mají problém najít si partnera. Když jsem tento můj problém konzultovala s mým kámošem (on = muž), sám mi odkýval, když jsem navrhla, že jediným řešením je pouze předstírat, že jsem absolutně tupá blondýna :-) Wow. A je to. Samozřejmě toto o sobě netvrdím, ale když už jsem se dostala ve studiu tak daleko, tak to asi něco znamená. Ale přiznávat si to nebudu. Lépe předstírat blbce, než když si blbec hraje na chytráka. Doufám, že tato strategie bude někdy úspěšná :-) Zagata, to byl náš učitel na hnojárně, který tvrdil, že úspěšní a vzdělaní muži chtějí méně vzdělané (tudíž blbé) ženy (kteří plní pouze funkci matek). Kdo chce potom vzdělané ženy??? Procento se nám snížilo pouze na 5 %, kde je šance si  najít někoho, kdo by vám hrál  do noty. V diskusi muži řešili, že takové ženské moc přebíraj a nakonec nevyberou. To já bych si vybrala hned. Akorát zrovna v Holandu není nikdo použitelnej. Což nebudu teď řešit, když mám takové mrtě práce, že :-)))) Co si o tom myslíte??? Těším se na vaše příspěfky v diskusi.

 

Nemám rád Holanďáky, nemám nemám nemám, a řikám to pořád. Zuzáč se konečně se značným úsilím rozhodne pro exkurzi a pak nejede, protože jsou prezentace v té firmě v holandštině. Na prdeeeel!!!

 

2.3.2009 Začala nám 4, předposlední perioda, po bouřlivém víkendu jsem se i vzbudila a donutila líné tělo odvézt na kole do školy, i když jsem v tom zmatku jela úplně jinudy a jinam. Přinutila jsem se jít na lekce ekonometrie, a marketingu, na které jsem se neregistrovala, ale ze zvědavosti na ně zašla. Na druhý předmět jsem netrefila učebnu, takže jsem si vyslechla Climate Governance, tudíž jsem nenásilně nabyla info o Kyoto protokolu :-) Career development planning předčil moje očekávání, je to mnohem zajímavější než jsem čekala. Nějako se teďka nemůžu soustředit, takže si tu pisnu jen bodíky, abych na ně nezapoměla.

 

Velkým překvapením byli již zveřejněné výsledky ze statistiky, sice mě to číslo potěšilo, ale jelikož bylo červené, musím si tříhodinofku zopakovat.

 

Ale víkend, to bylo teprf pořádné vzrůšo. Hned po zkoušce jsem drandila do Ede na kole, abych jela vlakem do Hagu navštívit bulharského kámaráda. To jsem ještě netušila, kolik tam bude bulharů dohromady, takže za ty dva dny jsem neslyšela nic než bulharštinu, no a najednou se všecky slovíčka z mé paměti vynořily, takže jsem bulhárkovala taky :-)))) Vzhledem k tomu, že párty jely až do rána, odpolední procházka Haguem stačila, v Scheveningenu jsem poprvé viděla holandské moře, tak uvidíme jaké to tam bude v létě :-) Prošla jsem se Red light ulicí, kde se toulalo plno nadržených chlapů, a mezi nima já, jediná holka, a to se kámoš divil, že si tu procházku neužívám :-))) Vyfasovala jsem bulharskou muziku, tak to tu teď jede do plnejch. Doporučuju juknout na 8mi oskarový film Milionář z chatrče, ono to sice začíná být teprvá v kinech, ale Zuzáč ho již viděl :-)))

 

26.2.2009 Při studiu na poslední zkoušku jsem naopak zjistila, že to co jsem kdysi četla jako bych nečetla. Takže dnešním čtecím dnem snad dám všechny info a asociace pěkně dohromady a zítra tam něco pěkného vymlasknu :-) Sposta lidí se mě ptá, kdy to tady zapíchnu, takže strategie je taková: minimálně 4 měsíce (do konce června), maximálně 6 měsíců (do konce srpna), ale kdo ví, co se ještě stane. Každou chvíli mě napadá jiný plán, tak nejdřív musím něco ošéfovat, aby se dalo taky něco realizovat, že :-) Zítra jedu konečně (po půl roce co tvrdnu už v Holandu) navštívit kámoše do Hágu, 1.5 roku jsme se neviděly, naposled co jsem si opravdu UŽÍVALA erasmus v Bulharsku (ale tam to zase nebylo o učení, že jo :-)))). Naštěstí to tady letí rychlostí blesku a můžu se chystat na předposlední, 4. periodu s následujícími předměty:

 

1. Sensory perception and consumer preference

2. Career development & planning (skill)

3. Scientific writing (skill)

4. ACT (Academic consultancy training) - takovej malej 3 měsíční projekt :-))) - "The Adventure of Greening the University"

 

 

Snad vás k návštěvě neodradí to včerejší spadnuté letadlo, no co, tak i tak dopadnete na zem, rozdíl je jestli na letišti nebo na poli. Je mi líto co se stalo, a doufám, ťuky ťuk, že mi život takovej zážitek nepřichystá!

 

 

23.2.2009 Dva dny už dřepim zpátky v Holandu, trvalo mi to, než jsem přestala ronit, dýchl na mě najednou takovej smutek, že to prostě nešlo zastavit. Doma bylo samozřejmě parádně, i když s takovým vědomím, že mám spoustu věcí na práci jsem odkládala příjemné činnosti, a nakonec jsem se nevěnovala ani jednomu. Teda jo, ale na do syta. První zkoušku ze statistiky mám za sebou, byla to první "open book" zkouška, což je sice příjemnej pocit, ale pokud člověk neví kde hledat, stejně mu je 700set stránková bible k ničemu. Zjistila jsem, jak si docela dost pamatuju z hodin, tak doufám, že to nějakým způsobem projde.